Studio JOGI JogaPunkt
Al. Jana Pawła II 13
             05-807 Podkowa Leśna
             
Tel: 785 036 025

O mnie


Nazywam się Aleksandra Bentyn i jestem dyplomowaną instruktorką rekreacji ruchowej ze specjalnością hatha joga. W 2018 roku ukończyłam studia podyplomowe „Relaksacja i joga” na wydziale rehabilitacji AWF w Warszawie. Regularnie uczestniczę w warsztatach doszkalających, na których pogłębiam swoją wiedzę na temat jogi.


Joga pojawiła się w moim życiu dzięki mojej mamie – dyplomowanej nauczycielce jogi B.K.S. Iyengara. To pod jej okiem podejmowałam pierwsze próby z jogą. Na początku zajęcia wydawały mi się zbyt spokojne. Czułam, że statyczna praca z ciałem nie jest dla mnie i potrzebowałam zdecydowanie bardziej dynamicznych form ruchu. Te wątpliwości powodowały brak regularności w ćwiczeniach, jednak po pewnym czasie okazało się, że nie mogę żyć bez jogi. Aktywności takie jak bieganie czy pływanie, zeszły na dalszy plan i stały się jedynie uzupełnieniem. Zaczęłam regularnie ćwiczyć jogę pod okiem mamy i siostry, które przekazały mi solidne podstawy, dzięki czemu mogłam pogłębiać swoją praktykę w warszawskich szkołach jogi u dyplomowanych nauczycieli jogi B.K.S. Iyengara.

Najbardziej pociągała mnie fizyczna strona jogi tzn. praktyka asan. Im więcej praktykowałam, tym większa stawała się chęć rozwoju, dlatego zdecydowałam się na rozpoczęcie studiów podyplomowych „Relaksacja i joga”. W trakcie studiów zyskałam nowe spojrzenie na to jak ćwiczyć jogę i jak jej nauczać. Dzięki fizjoterapeutycznemu podejściu do hatha jogi skłoniłam się w stronę praktyki prozdrowotnej, uwzględniającej potrzeby współczesnego człowieka, a także jego ograniczenia ruchowe i emocjonalne. Obecnie w swoim nauczaniu łączę elementy jogi B.K.S. Iyengara z klasyczną hatha jogą w ujęciu akademickim- fizjoterapeutycznym. W trakcie zajęć wykorzystuję pomoce takie jak paski, koce, klocki, pianki, dzięki czemu praktyka staję się bardziej przystępna, jednak w tej kwestii dążę do równowagi, aby jogowe atrybuty nie dominowały sesji. Zajęcia prowadzę w duchu rekreacji ruchowej, podczas, których przyświeca mi zasada, że najważniejsze jest bezpieczeństwo wykonywanych ćwiczeń.

Joga przede wszystkim nie może nam zaszkodzić, ćwiczenia powinny być wykonywane w przemyślany i prozdrowotny sposób. Dążę do tego, żeby uczestnicy moich zajęć odczuwali radość z praktyki jogi, a nie stres i ból związany z ograniczeniami ciała i umysłu. „Niekrzywdzenie siebie i innych” to jedna z zasad, którą kieruje się podczas prowadzonych zajęć, w trakcie praktyki własnej, a także w życiu codziennym. Korzyści płynące z regularnej praktyki jogi można wymieniać w nieskończoność, jednak to, co mnie najbardziej urzeka w jodze to przede wszystkim 3 cechy:

Serdecznie zapraszam na zajęcia:)